„Tindirindžio“ festivalyje – keturių šiauliečių darbai


2013-11-20

  Šiaulių „Aušros“ muziejaus Chaimo Frenkelio viloje (Vilniaus g. 74) šiandien prasideda ir iki lapkričio 23 dienos vyks 11-ojo tarptautinio animacinių filmųfestivalio „Tindirindis 2013“ geriausių nekomercinės animacijos kūrinių iš viso pasaulio peržiūros.

 Šiauliuose bus parodyta dvylika konkursinių animacinių filmų programų, skirtų patiems mažiausiems žiūrovams, paaugliams ir suaugusiesiems. Programoje savo animacijos darbus pristato net keturi šiauliečiai. 

Lapkričio 19–22 d. festivalio filmai bus demonstruojami 17.30 ir 19 val., lapkričio 23 d. – 13, 14.30, 16 ir 17.30 val. Filmai vaikams įgarsinti lietuviškai, kiti filmai – su lietuviškais subtitrais.

Vienintelis Lietuvoje animacinių filmų festivalis „Tindirindis“ pristato geriausius meninės animacijos filmus, apdovanotus pagrindiniais prizais didžiausiuose pasaulio festivaliuose. Filmai skirti visiems mėgstantiems juoką, muziką, siaubą, sapnus, gyvenimiškas istorijas ar norintiems pakeliauti po pasakų pasaulį.

Trumpametražių filmų kategorijoje – šiauliečiams šiemet rodomos keturios animacinių filmų programos. „Juoko vitaminai“ pristatys komiškus, linksmus ir nuotaikingus filmus. Vaizdo ir muzikos šokis, vizualumo ir garso dermė – visa tai programoje „Vaizdų muzika“. Į „Išmintis ir mintis“ programą patenka realistiškų situacijų, didaktinių motyvų ir paprastos gyvenimo išminties kupini filmai. Keistų svajonių ir kitos realybės formų kupini filmai pristatomi programoje „Siurrealistinis pasaulis“.

Jauniausių festivalio žiūrovų laukia dvi vaikams skirtos programos „Istorijos mažyliams“ ir „Pasakų pasaulis“. Pastarojoje pristatomos nuostabios įvairių šalių pasakų ekranizacijos ir interpretacijos.

Vyresni žiūrovai kviečiami į studentų darbus reprezentuojančias programas „Gyvenimo metamorfozės“, „Muzika ir grafika“, „Siaubai ir sapnai“, „Juokai juokais“. Programoje „Žvaigždžių debiutai“ bus demonstruojami būsimų animacinio kino meistrų kūriniai.

Šiaulių žiūrovai išvys ir debiutinius profesionalių lietuvių kūrėjų bei studentų darbus. Profesionalų programoje – Nijolės Valadkevičiūtės „Antra ašis (kryptis)“, Kauno kino studijos darbas „Kaip kauniečiai kiną kūrė“. Taip pat pristatomas jungtinis lietuvių ir olandų darbas „Semis“ (rež. Ruud Den Drijver), pasakojantis vienos žydų šeimos tragediją Antrojo pasaulinio karo metu, kurios stebėtojas ir dalyvis – jų ištikimas katinas.

Iš Šiaulių kilusios Redos (Bartkutės) Tomingo filmas „Kaltė“, pristatytas 2013 m. „Kino pavasaryje“, vaizduoja vienišos, nuo supančio pasaulio save izoliavusios lapės dramą. Žiūrovai pamatys ir muzikinius vaizdo klipus: „Houly Pouly“ (rež. U. Budinaitė), (muz. Markas Palubenka) ir „Mano širdis“ (režisierius Šiaulių universiteto dėstytojas Virginijus Malčius), (muz. „Betoniniai triušiai“), edukacinį filmuką „Mūsų senis besmegenis“ (rež. A. Skučas), meilės geometrijos pamokas Skirmantos Jakaitės ir Solveigos Masteikaitės „Neeuklidinėje geometrijoje“, Meinardo Valkevičiaus „Bylą“.

Studentų programoje – originalūs Vilniaus dailės akademijos, Vilniaus technologijų ir dizaino kolegijos ir Šiaulių universiteto studentų darbai: B. Gaidamovič ir K. Pečiulevičiaus „Mergaitė su degtukais“, 2012 metais Audiovizualinio meno specialybę baigusio Nerijaus Kanišausko „Graži diena“, M. Levickaitės „Bilietas į dangų“, 2013 metais Audiovizualinio meno specialybę baigusios Ugnės Šarkanaitės „Berniukas iš jūros dugno, kuris išgąsdino žmones“, Ž. Česnauskio „Emigranto skrydis“, P. Čeikausko „Kilniaširdis medis“.

Festivalio „Tindirindis“ partneris Šiauliuose – „Aušros“ muziejus – visus šiauliečius kviečia susipažinti su kokybiška animacija, o lapkričio 19 d. – gruodžio 30 d. organizuoja specialias festivalio animacinių filmų peržiūras moksleiviams.

Lapkričio 19 d. / antradienis
17.30 val. debiutiniai filmai „Žvaigždžių debiutai“, 84 min.
19.00 val. trumpi filmai „Juoko vitaminai“, 80 min.

Lapkričio 20 d. / trečiadienis
17.30 val. studentų filmai „Gyvenimo metamorfozės“, 74 min.
19.00 val. trumpi filmai „Vaizdų muzika“, 76 min.

Lapkričio 21 d. / ketvirtadienis
17.30 val. studentų filmai „Muzika ir grafika“, 84 min.
19.00 val. trumpi filmai „Išmintis ir mintis“, 90 min.

Lapkričio 22 d. / penktadienis
17.30 val. studentų filmai „Siaubai ir sapnai“, 80 min.
19.00 val. trumpi filmai „Siurrealistinis pasaulis“, 88 min.

Lapkričio 23 d. / šeštadienis
13.00 val. filmai vaikams „Istorijos mažyliams“, 73 min.
14.30 val. filmai vaikams „Pasakų pasaulis“, 88 min.
16.00 val. studentų filmai „Juokai juokais“, 71 min.
17.30 val. trumpi filmai „Lietuvių studentų“ ir „Lietuvių profesionalų“, 90 min.

Šiaulių „Aušros“ muziejaus informacija

 

Dalintis

Daugiau naujienų

Powered by mod LCA