„Žiemos ekranai“ Šiauliuose
 
2015-02-05

Su 10-uoju gimtadieniu festivalį „Žiemos ekranai“ galima bus pasveikinti ir Šiauliuose, vasario 5 – 6 dienomis. Keliaujantis po Lietuvos kino sales jau nuo sausio 22 d., festivalis skuba įsikurti Šiaulių dailės galerijoje, kviesdamas žiūrovus į tris prancūziško kino seansus.
Šių metų festivalio tema subtili ir itin turtinga – į kiną pažvelgsime Moters žvilgsniu. „Žiemos ekranai“ atiduoda pagarbą besisukančioms kino pasaulyje, bet dažniausiai liekančioms kitoje ekranų pusėje – režisierėms, scenarijaus autorėms, operatorėms, ir kitoms kino profesionalėms. 
„Žiemos ekranai“ atveža į Šiaulius trijų filmų programą, atspindinčią visą festivalio nuotaiką.

„Suzana“, kylančios režisierės Katell Quillévéré juosta, apie vienos moters likimo vingius. Juosta atidariusi Kanų kino festivalio Kritikos savaitę, ilgai išliks žiūrovų atmintyse savo aštria realybe. Šiauliečiai turės progą išvysti du filmus iš Nicole Garcia – aktorės ir režisierės retrospektyvos. „Beti Fišer ir kitos istorijos“, sužavės stipriu Nicole Garcia atliktu vaidmeniu, ir klasika tapusiu Claude Miller režisūros stiliumi. Paskutiniame seanse kviečiame į naujausią filmą, kuriame Nicole Garcia atliko vaidmenį – „Šiaurės stotis“. Šioje juostoje itin pasižymi režisierės Claire Simon balansavimas tarp fikcijos ir dokumentikos.

PROGRAMA ŠIAULIUOSE:
Šiaulių dailės galerija
Vilniaus g. 245
www.siauliugalerija.lt
Vasario 5 – 6 d.

Vasario 5 d., ketvirtadienį, 18 val. - Beti Fišer ir kitos istorijos / Betty Fisher et autres histoires.
Vasario 6 d., penktadienį, 16 val. - Suzana / Suzanne.
Vasario 6 d., penktadienį, 18 val. - Šiaurės stotis / Gare du Nord.

Vieno seanso kaina - 1,45 € / 5,00 Lt

Beti Fišer ir kitos istorijos / Betty Fisher et autres histoires
Vaidina  Nicole Garcia, Sandrine Kiberlain, Mathilde Seigner
Drama
Originalo kalba prancūzų
Subtitrai lietuvių
2001, 103 min
Prancūzija / France
Dvi moterys, du pasauliai: Beti, talentinga rašytoja, mylinti motina ir jos 4 metų sūnus Žozefas. Karolė, kavinės padavėja prekybos centre, kuriai gyvenimas nebuvo rožėmis klotas, nesidomi savo sūnumi, meilę pakeičia atšiaurumas. Šie gyvenimai turbūt niekada nebūtų susitikę jei ne Margo, Beti motina, netikėtai grįžusi į dukters gyvenimą. Po tragiškos Beti sūnaus netekties, Margo sugalvoja beprotišką būdą įrodyti meilę savo dukrai.
 
Claude Miller – kino menininkas, išbandęs įvairiausias profesijas kino pasaulyje jis dirba kartu su didžiausiais - Robert'u Bresson, Jean-Luc'u Godard, François Truffaut. Režisierius atranda aktorę Charlotte Gainsbourg, kuri įkūnija vaidmenis jo juostose „Begėdė“, „Mažoji vagilė“, ir „Koncertmeisterė“. Claude Miller buvo kino mokyklos FEMIS prezidentas nuo 2007 iki 2010–ųjų metų.
  

 
SUZANA
Režisierė Katell Quillévéré
Vaidina Sara Forestier, François Damiens, Adèle Haenel
Drama
Originalo kalba prancūzų
Subtitrai lietuvių, anglų
2013, 94 min
Prancūzija
 
Paauglystėje tapusi mama, Suzana gyvena su tėvu ir yra neišskiriama su savo seserimi. Gyvenimas apsiverčia kai ji įsimyli Žuljeną, vagišių, kuris įtraukia ją į nusikaltimo pasaulį. Bėgimas, kalėjimas, beprotiška meilė priverčia Suzaną viską palikti užnugary.
Katell Quillévéré – yra režisierė, scenarijaus autorė, kostiumų dailininkė. Vienbalsiai puikiai kritikų įvertinta juosta „Stiprūs nuodai“, 2010 m. buvo pristatyta festivalyje „Dvi režisierių savaitės“. „Suzana“ yra antroji režisierės ilgo metražo juosta, atidariusi Kritikų savaitę, Kanų kino festivalio metu. Penkis kartus nominuotas „Cezariui“ 2014 m., filmas buvo apdovanotas šiuo prizu už geriausią antro plano vaidmenį.
  

 
ŠIAURĖS STOTIS
Režisierė Claire Simon
Vaidina Nicole Garcia, Reda Kateb, François Damiens, Monia Chokri
Drama
Originalo kalba prancūzų
Subtitrai lietuvių, anglų
2013, 119 min
Prancūzija, Kanada
 
Paryžius, Šiaurės stotis, čia viskas įmanoma. Čia susitinka tūkstančiai gyvenimų kaip ir Ismaelio, Matildos, Sašos ir Žuano susikirtę keliai. Kiekvieną dieną Ismaelį žavi, stebina ir tuo pačiu vargina ši vieta. Traukinio perone jis sutinka Matildą. Laikui bėgant jie įsimyli. Stotis čia yra pereinama erdvė, kryžkelė, kurioje prabėga ir dingsta gyvenimai.
Gimusi Londone, Claire Simon susipažįsta su kinu per montažo prizmę. Dokumentiniai filmai„Pertrauka“ ir „Bet kokia kaina“ tampa naujos prancūzų dokumentinio kino mokyklos simboliu. Režisierė, svyruojanti tarp dokumentinio ir fikcijos kino 2008 m. sukuria juostą „Dievo kabinetai“, kuriai buvo ruošiamasi net nuo 90-ųjų metų, remiantis tikrais pasakojimais. Šią ploną ribą tarp fikcijos ir dokumentikos matome ir juostoje „Šiaurės stotis“, kurioje stoties erdvė simbolizuoja ir patį gyvenimą.


Dalintis

Daugiau naujienų

Powered by mod LCA