Šiaulių apskrities P.Višinskio bibliotekoje geriausių lietuvių režisierių filmai

2013-12-01

  Gruodžio 3-5d. Šiaulių apskrities P.Višinskio bibliotekos kino salėje (Aušros al. 62, Šiauliai) bus rodomos trys lietuvių režisierių retrospektyvos. Filmus pristato Arūno Matelio studija "Nominum". Įėjimas nemokamas.

Gruodžio 3d. 16:00

  Audriaus Mickevičiaus filmas „Žmogus-Arklys“ (2008 m., 52 min.)

  "Žmogus-Arklys" – filmas apie žemdirbį Joną ir jo arklį. Tai intymus pasakojimas apie egzistencinį žmogaus ir gyvulio ryšį, apie vienatvę ir kasdienes pastangas išgyventi. 

 -------------------------------------------------------

 Gruodžio 4d. 16:00

Henriko Šablevičiaus filmas “God-dag” (1992 m., 28 min.)

Filmas pasakojaapie pokario metais Švedijoje įsikūrusius buvusius Lietuvos rezistentus ir apie Gotlando saloje gyvenusį architektą Joną Pajaujį.

Henriko Šablevičiaus filmas „Neatėjo“ (1999 m., 20 min.)

Filmas “Neatėjo“ - tai provokuojantis režisieriaus Henriko Šablevičiaus autoportretas, nufilmuotas jo paties namuose.

Arūno Matelio filmas “Pirmasis atsisveikinimas su Rojumi” (1998 m., 15min)

Lyg viskas suktųsi ratu: degtinės paieškos, keiksmažodžiai, praplaukianti barža, vėjo gūsiai. Rodos ir žmonės, ir gamta nujaučia artėjant Atsisveikinimą, o trūkinėjanti juosta, pasikartojantys kadrai ir frazės dar labiau išryškina šios praeinančios akimirkos svarbą.

 --------------------------------------

 Gruodžio 5d. 16:00

Tado Zuzevičiaus filmas “Smaragdo šalis” (2011 m., 25 min.)

Filmas pasakoja apie narą Vytį ir jo kolegas povandeninio nardymo fanatikus bei jų atrandamas požemių karalystes. Patyrę narai aiškinasi, ką slepia povandeniniai tuneliai, ežerai bei jūros. Filme atsispindi narų patirtis bei povandeninės gamtos bei gyvūnijos grožis, jos saugojimo bei išlikimo problemos, atskleidžiama nardymo specifika, rizika, prasmė, povandeninio pasaulio esmė.

 

Oksanos Burajos filmas “Išpažintis“ (2008 m., 34 min.)

Tai eksperimentinis diptichas, kuriame tyrinėjama kūrybos prigimtis. Pirmoji juostos dalis – „Kretos sala“ – buvo sukurta 2007 m.kaip savarankiškas kūrinys. Čia pasakojama apie absurdišką Kęstučio bandymą įgyvendinti savo svajonę – patekti į Kretos salą. Antroji filmo dalis – „Išpažintis“ – sukurta lyg „išvirkščioji“ „Kretos salos“ pusė, atskleidžianti realybę, liudijanti apie gana žiaurų kūrybos mechanizmą, retsykiais atveriantį net prievartos elementus. Autorė bando įsižiūrėti į epizodus, kurie dažnai sunaikinami vardan kino iliuzijos sukūrimo. Jie pateikiami kaip savarankiškas kino reiškinys, kuris, nors ir keliauja į Nežinomybę, tačiau vis tiek egzistuoja.

Dalintis

Daugiau naujienų

Powered by mod LCA