Šiaulių kino teatrai kviečia...

   2014-04-27

Po šventinio savaitgalio Šiaulių kino teatruose užderėjo naujų filmų.

"Nepaprastas Žmogus-voras 2"/"The Amazing Spider-Man 2"
Nuotykių / Fantastika / Veiksmo

 Režisierius: Marc Webb

 Rodomas: Atlantis Cinema, Forum Cinemas Šiauliai

Premjera: 2014
Pastatyta: JAV
Filmo trukmė: 150 min.

 Įkvėptas Betmeno sėkmės, Holivudas nusprendė atgaivinti ir žmogaus-voro nuotykius, sekant ta pačia formule: daugiau dėmesio skiriant psichologiniams veikėjų išgyvenimams, specialiuosius efektus patraukiant į antrą planą. Tiek žiūrovų, tiek kritikų reakcija parodė, kad bandymas pavyko: atrodytų, jau išsisėmusi žmogaus-voro istorija sušvito naujomis spalvomis. Filmui dar „sukantis" kino teatruose, buvo nuspręsta statyti antrąją ir trečiąją „Nuostabiojo žmogaus voro" dalis.

Antroji juosta - „Nuostabusis žmogus voras 2" viso pasaulio (ir Lietuvos) kino teatrus pasieks jau balandžio 25 dieną. Šioje filmo dalyje Piteris Parkeris (vaidinamas to paties Andrew Garfield'o) stos prieš dar didesnį pavojų nei prieš dvejus metus. Neskaitant žmogaus-voro didžiausios kovos - kovos su savimi - šįkart Piteris bus priverstas susigrumti su priešininku, galinčiu jį pražudyti...

Pirmoje dalyje susitaikęs su tuo, kad jo gyvenimas niekuomet nebebus toks pat, kaip kitų, superherojus bando suderinti du gyvenimus: paprastais džiaugsmais prpildytą Piterio ir pavojingą, adrenalino prisotintą žmogaus-voro. Tačiau vieną dieną Niujorke pasirodo ypač pavojinga būtybė: Elektras (kurį suvaidino Jamie'is Foxx'as), kuriam pavaldžios jėgos, galinčios nužudyti net ir žmogų-vorą. Atsitiktinumas ar ne, bet Piteris sutinka ir seniai matytą vaikystės draugą Harį Osborną (aktorius Dane'as DeHaan'as), perėmusį milžinišką savo tėvo kompaniją. Netrukus paaiškėja viena keista detalė: visi buvę ir esami Piterio Parkerio priešai vienaip ar kitaip yra susiję su kompanija „OsCorp". Žmogus-voras supranta, kad sulig kiekviena diena artėja didžiausia jo gyvenimo kova.

(Acmefilm)

-----------------------------------------------

"Sabotažas"/"Sabotage"
Veiksmo / Kriminalas / Drama

 Režisierius: David Ayer

 Rodomas: Atlantis Cinema, Forum Cinemas Šiauliai

Premjera: 2014
Pastatyta: JAV
Filmo trukmė: 109 min.

Įtemptas, brutalus ir jėgos pritvinkęs veiksmo trileris „Sabotažas“ („Sabotage“) skirtas ne pypliams.

Elitinis JAV kovos su narkotikais padalinys ištobulino savo įgūdžius iki maksimumo. Jo nariai tapo geriausiais iš geriausių. Komandos lyderis Džonas Vartonas (akt. A. Schwarzeneggeris), kuris pagarbą užsitarnavo toli gražu ne tuščiomis kalbelėmis, pasitiki savo kovotojais, o jie pasitiki vienas kitu. Grupės nariai yra tapę savotiška šeima, kol viską sujaukia viena nelemta operacija.

Būrys įvykdo sėkmingą narkotikų kartelio buveinės šturmą, tačiau šis veiksmas juos pačius padaro taikiniais. Operacijos metu dingsta 10 milijonų dolerių ir komanda atsiduria tarp įtariamųjų. Kažkas vieną po kito ima žudyti padalinio narius, o didžiausia įtampa pasiekiama kuomet įkaitais paimama Džono šeima. Viską apsunkina ir tai, kad šioje situacijoje pasitikėti nebegalima beveik niekuo.

Filmo scenarijus paremtas laisva Agatha‘os Christie apsakymo interpretacija, tad intrigos išlaikymo galima tikėtis iki pat jo pabaigos. „Sabotažas“ įtaigiai sulipdo šiurkščią ir šiuolaikišką kriminalinę dramą bei A. Schwarzeneggerio karjeros pradžios veiksmo filmų elementus.

Režisierius Davidas Ayeris, žinomas iš kriminalinio trilerio „Patruliai“ („End of Watch“), užsimojo sukurti šį tą tikrai stipraus. Smurtingas ir įniršiu alsuojantis trileris nesidangsto apsimestinėmis kaukėmis ir išlieka ciniškas iki galo. Toks, koks ir yra narkotikų kartelio pasaulis.

(Garsų pasaulio įrašai)

 

--------------------------------------------------------------

"Okulus"/"Oculus"
Siaubo

 Režisierius: Mike Flanagan

 Rodomas:Forum Cinemas Šiauliai

Premjera: 2013
Pastatyta: JAV
Filmo trukmė: 105 min.

Praradę savo tėvus vaikystėje, Timas (akt. Brentonas Thwaitesas) ir Kailė (akt. Karen Gillan) pasuko skirtingais gyvenimo keliais. Mergina sugebėjo išsikapstyti iš šios keistos ir nepaaiškinamos nelaimės padarinių ir įgyti aukšto išsilavinimo diplomą, tačiau jos brolis turėjo praleisti nemažai laiko psichiatrinėje ligoninėje, kad galėtų atstatyti savo psichinę būklę. Sulaukę pilnametystės, brolis ir sesuo vėl susitinka, tačiau ne be reikalo. Kailė nori įrodyti Timui, kad tą naktį, kai įvyko tragedija dėl visko buvo kaltas padaras, gyvenantis senoviniame veidrodyje. Jaunuoliai nė nenutuokia, kas jų vėl lauks susidūrus su praeities šešėliais...

Okulus (lot. Oculus) išvertus pažodžiui reiškia akį, tačiau atsižvelgiant į ganėtinai gilią filmo mintį, šis pavadinimas metaforiškai simbolizuoja sielos veidrodžio atspindį, todėl juostoje dominuojantis senovinis veidrodis taip stipriai paveikia pagrindinių personažų likimus. Jau nuo senovės laikų veidrodžiai buvo laikomi vienais svarbesnių paranormalaus pasaulio portalų, kuriuose buvo galima pamatyti tiek blogio, tiek gėrio atvaizdą. Daugelyje kultūrų veidrodis iki šiol yra laikomas magijos įrankiu, todėl sudaužius jį gali sulaukti septynerių metų nelaimių liūno.

„Paranormalių reiškinių“, „Tūnąs tamsoje“ ir „Išvarymo“ kūrėjai vėl sujungia jėgas ir žiūrovams pristato ne ką prastesnį kino iššūkį nei paminėti siaubo žanro hitai. Šiame filme galima rasti ne tik kvapą gniaužančių ir širdį stingdančių įtampos kupinų scenų, tačiau ir protingai papasakotą istoriją su gana gilia mintimi, kuri neduos ramybės iki pat juostos finalinių titrų. Tai nenuspėjamas filmas, kurio metu bus galima patirti tiek baimę, tiek nuostabą, tiek malonumą nuo meistriškai pristatytos siužetinės linijos ir nebanalios scenaristų idėjos.

(Top Film Baltic)

 

--------------------------------------------------------------

"Stebuklų namai"/"The House of Magic"
Animacija / Nuotykių / Šeimai

 Režisierius: Jeremy Degruson, Ben Stassen

 Rodomas:Atlantis Cinema, Forum Cinemas Šiauliai

Premjera: 2013
Pastatyta: JAV
Filmo trukmė: 82 min.

 Mielam kačiukui, vardu Griaustinis, nepasiseka su šeimininkais: vieną dieną jie kačiuką tiesiog palieka likimo valiai. Išsigandęs, sušalęs ir nusiminęs gyvūnėlis klaidžioja po jam nepažįstamą ir gąsdinantį pasaulį, kol, slėpdamasis nuo audros, neria į artimiausią namą. Kuris, pasirodo, yra nepaprastas. O jame gyvena nepaprasti gyventojai: pradedant pačiais įvariausiais gyvūnais, baigiant judančiais, kalbančiais ir jaučiančiais aparatais bei daiktais. Ir, žinoma, namo šeimininkas: senas, išmintingas, geraširdis fokusininkas.

Toli gražu ne visi namo gyventojai Griaustinį sutinka išskėstomis rankomis. Nauju įnamiu nepatenkintųjų grupei vadovauja triušis Džekas ir pelė Megė. Jie ima regzti planus, kaip atsikratyti kačiuku. Lyg to būtų negana, senasis burtininkas patenka į automobilio avariją ir paguldomas į ligoninę. Fokusininko sūnėnas, tik ir laukęs panašios progos, ima regzti planus, kaip parduoti stebuklingąjį namą. Jo gyventojai turi susivienyti, kad apgintų savo namus. Griaustinis, siekdamas įrodyti, kad yra vertas pasilikti naujuosiuose savo namuose, imasi kurti planą, padėsiantį sugriauti klastingojo sūnėno užmačias.

(Acmefilm)

--------------------------------------------------------------

"Viešpatavimas"/"Transcendence"
Veiksmo / Drama / Fantastika

 Režisierius: Wally Pfister

 Rodomas:Atlantis Cinema, Forum Cinemas Šiauliai

Premjera: 2014
Pastatyta: JAV
Filmo trukmė: 120 min.

Dirbtinio intelekto galimybės ir jo keliami pavojai jau seniausiai masina mokslininkus, fantastikos rašytojus ir kino kūrėjus. Ne išimtis ir ši juosta.

Vilas Kasteris (aktorius Johnny'is Depp'as) yra genialus mokslininkas, turintis vienintelį tikslą: sukurti dirbtinį intelektą, savo galimybėmis ir sugebėjimais pranoksiantį didingiausius žmonijos protus. Jo kontroversiški bandymai ir pažanga šioje srityje užtarnauja mokslininkui pasaulinį pripažinimą ir šlovę. Tuo pačiu patraukia ir vienos antitechnologinės ekstremistų grupuotės dėmesį. Visomis išgalėmis ir būdais siekdama, kad dirbtinis intelektas nebūtų sukurtas ir nesukeltų grėsmės žmonijos egzistavimui, grupuotė pasikėsina į mokslininką. Pistoleto šūvis nėra mirtinas, tačiau netrukus paaiškėja, kad kulka buvo užtaisyta radioaktyviomis medžiagomis. Gydytojai Vilui duoda daugiausiai kelias savaites.

Mokslininko žmona Evelina (akt. Rebecca Hall) ir geriausias draugas Maksas (Paul'as Bettany'is) nutaria išgelbėti tai, ką dar galima išgelbėti: Vilo Kasterio sąmonę. Visos primonės yra čia pat - mokslininko laboratorijoje. Kruopščiai apgalvoję visus „už" ir „prieš", Evelina ir Maksas perkelia Vilo sąmonę į kompiuterinį tinklą. Vilas Kasteris atgimsta kaip pirmasis neribotų galių kibernetinis protas - dirbtinis intelektas. Ar tai - tas pats Vilas, kurį Evelina mylėjo? Ar vis tik bauginantis, nepažįstamas ir prieš nieką nesustosiantis šaltas ir bejausmis protas?

Tiesa paaiškėja visai netrukus: visą gyvenimą troškusi žinių ir atsakymų, Vilo sąmonė dabar ima siekti galios. Ar pavyks Evelinai ir Maksui sustabdyti tai, kas kažkada jiems buvo brangiausias žmogus pasaulyje? Ar pavyks jiems apsaugoti žmoniją nuo sunaikinimo?

(Acmefilm)

--------------------------------------------------------------

"Laisvės tango"/"Tango Libre"

 Režisierius: Frédéric Fonteyne

 Rodomas: Atlantis Cinema

Premjera: 2012
Pastatyta: Belgija
Filmo trukmė: 98 min.

JC dirba kalėjimo prižiūrėtoju. Jis – paprastas žmogus, o jo gyvenimas – pilkas. Vienintelis malonumas – kartą per savaitę vykstantys tango užsiėmimai. Vieną dieną jis susipažįsta su naujoke Elis. Kitą dieną visai netikėtai jis išvysta ją kalėjime. Moteris atėjo aplankyti dviejų kalinių: vienas jų yra jos vyras, kitas – meilužis… Kalėjimo taisyklės draudžia bendrauti su kalinių artimaisiais. Tačiau ši laisva moteris skleidžia keistą trauką ir JC nepaklūsta iki tol stropiai vykdytoms taisyklėms. „Laisvės tango“ – paskutinė Frédérico Fonteyne’o trilogijos apie moteris ir meilę dalis.

Apdovanojimai: Venecijos kino festivalis – specialus teisėjų prizas; Varšuvos tarptautinis kino festivalis – Grand Prix.

(Garsas)

Dalintis

Daugiau naujienų

Powered by mod LCA