"Kino pavasaris" Šiauliuose

 2013-05-26

Šiaulių kino muziejus baigia pavasario sezoną Vilniaus tarptautinio kino festivalio „Kino pavasaris“ filmais. Gegužės 29-30 dienomis Šiaulių kino muziejuje bus rodomos dvi trumpametražių filmų programos.

 

 

 „Kino pavasaris“ – didžiausias ir svarbiausias kino renginys Lietuvoje. Šiemet jau 18 kartą vykęs festivalis yra vienas iš gausiausiai lankomų renginių šalyje, nes žiūrovams pateikia tik kruopščiai atrinktus, didžiuosiuose pasaulio festivaliuose kino profesionalų ir mėgėjų įvertintus filmus. Kokybišku gero skonio kinu gegužės paskutinėmis dienomis galės pasimėgauti ir šiauliečiai.

 

Šiauliuose bus rodomi dviejų buvusių šiauliečių šių metų „Kino pavasaryje“ rodyti filmai –  Igno Veršinsko „Atspindys“ ir Redos Tomingas (Bartkutės) „Kaltė“.

 

I. Veršinskas su kolega My­ko­lu Nar­bu­tu sukurtą filmą pristatė festivalio rubrikoje „Lie­tu­viai sve­tur“. Šiuo metu 26-erių Ignas Ma­lai­zi­jos uni­ver­si­te­te studijuoja skaitme­ni­nio ki­no kū­ri­mą. Filmas „Atspindys“ sukurtas šioje svečioje egzotiškoje šalyje. Ja­me pa­sa­ko­ja­ma apie jau­ną ki­nų detek­ty­vę ir jos va­do­vą, kurie nuo­ša­liame kai­me ieš­ko be ži­nios din­gu­sių mer­gi­nų. Abiejų detektyvų laukia ne­pap­ras­ta ke­lio­nė, filmuota Malaizijos džiunglėse, alinančios saulės spinduliuose.

 

I. Veršinskas fil­mą kū­rė kartu su stu­den­tais, mė­gė­jais ir pro­fe­sio­na­lais iš Ang­li­jos, Ki­ni­jos, Malaizijos, Ira­no, Ke­ni­jos ir Lie­tu­vos.

 

19-os iš Šiaulių išvykusios jaunosios kartos lietuvių animacijos režisierės Redos Tomingas (Bartkutės) debiutinis filmas „Kaltė“ pateko į didžiausio ir svarbiausio pasaulyje Annecy animacinių filmų festivalio konkursinę programą.

 

Birželį Prancūzijoje vyksiančiame animacijos Kanais vadinamame festivalyje buvusios šiaulietės filmas varžysis su trumpametražiais filmais iš viso pasaulio. Redos Tomingas „Kaltė” – pirmasis lietuviškas animacinis filmas, atrinktas į šio festivalio konkursinę programą. Šis filmas režisierei šiemet jau pelnė „Sidabrinės gervės“ statulėlę už geriausią animacinį filmą.

 

„Kaltė“ pasakoja apie vienišą lapę, kuri nori atsiriboti nuo ją supančio pasaulio ir mėgautis savo kalte. Tačiau izoliuotis nėra lengva, pagrindinė filmo veikėja patiria aplinkos spaudimą.

 

„Kino pavasario“ Šiauliuose žiūrovai galės išvysti ir vilniečio Domo Morkūno filmą „Nesekasi“. Šis vaikinas Šiauliuose jau žinomas: 2011 metais jis tapo moksleivių videofilmų konkurso „Rodom“ ir  Respublikinio Šeimyninių filmų festivalio laureatu.

 

Šiaulių žiūrovams taip pat bus pristatytas dar vienas „Sidabrinės gervės“ apdovanojimą, šįkart geriausio trumpametražio filmo nominacijoje pelnęs darbas – Gabrilės Urbonaitės „Plaukikė“. „Kino pavasaryje“ tai buvo daugiausiai žiūrovų simpatijų susilaukęs lietuviškas filmas.

 

Šiauliuose bus galima pamatyti ir festivalyje kino kritikų komisijos prizu už debiutą lietuviškame kine įvertinto Roberto Neveckos filmą „Bomba“.

 

Tito Sūdžiaus „Revoliucijos teoriją“ žiūrovus nukels į realybėje neegzistuojančią šalį, visiems geriau žinomą Imperijos vardu. Martyno Grašio filmo „Einu gert“ pagrindinį herojų susidariusios aplinkybės privers rinktis tarp savo motinos gyvybės ir savo paties gyvenimo. Aistės Žegulytės „Nikodemas“ – žmogaus sąmonės nuotrupomis papasakota istorija apie tai, kas pastūmėja gyventi.

 

Ričardo Marcinkaus filmo „Expermenas“ herojus patenka į keblią situaciją, kuri suteikia jam progą pakeisti įsisenėjusį gyvenimą. Tomui Vengriui filmo „Kalifornija“ idėją padiktavo vieno jauno lietuvio, palikusio savo namus vardan naiviai laukto lengvo gyvenimo JAV, istorija. Akvilės Gelažiūtės „Geriausias skyriuj“ – tragikomiška istorija, pasakojanti apie į „suaugėlišką“ amžių persiritusią porą.

 

Dalintis

Daugiau naujienų

Powered by mod LCA