Šiaulių kino meno klubas pasitinka naująjį televizijos sezoną

2013-09-29

 

    Naujajam Splius sezonui ruošiame keturias televizijos laidas: “Filmuoja Šiauliai”, “Anądien Šiauliuose”, “Šiauliai kelyje į laisvę”, bei “Šiaulių fotomenininkų portretai”.  Tai kultūrinių pažintinių laidų ciklai išsivystę iš anksčiau mūsų rengtų projektų.

            Laidos „Filmuoja Šiauliai“ tikslas pristatyti miesto bendruomenei Šiauliuose gyvenančius ir dirbančius audiovizualinio meno kūrėjus. Šie žmonės - įvairaus amžiaus ir profesijų atstovai: moksleiviai, studentai, pensininkai, žurnalistai, įvairių krypčių menininkai, nevengiantys paimti į rankas filmavimo kamerą.

          Laidoje rodomi filmai, autoriai pasakoja apie šių kūrinių atsiradimą, idėjas, filosofiją, rodomi reportažai iš filmavimo aikštelių, pristatomos technologinės naujovės.

         Ši laida, Splius televizijoje rodoma jau penkerius metus.

        Antroji mūsų laida vadinsis „Anądien Šiauliuose“ – tai nauja televizijos laidos “Senasis Šiaulių kinas” versija. Pavadinimas, keičiasi, keičiasi ir filmo autoriai. Ankstesniuose laidose buvo rodomi šiauliečių autorių sukurti filmai. Tuo tarpu naujoje laidoje filmai, sukurti Lietuvos kino studijoje.         Senųjų kino kronikų vaizdai pasakos mums miesto istoriją. Juk juose užfiksuoti įdomūs mūsų miesto momentai, miesto istorijos atspindžiai, iškilios asmenybės, svarbūs miesto įvykiai.

          Šių juostų dėka mes galėsime laiku nukeliauti atgal 50-60 ir daugiau metų – bus archyvinių kadrų iš tarpukario, iš Antrojo Pasaulinio karo, pokario. Kino dokumentus ilgai rinkome Centriniame valstybės archyve, Lietuvos kino mėgėjų sąjungos fonduose.

          Visiškai nauja mūsų laidą – „Šiauliai kelyje į laisvę“. Ji skiriama Lietuvos Sąjūdžio 25-mečiui. Kuriant šią laidą į pagalbą pasikvietėme senuosius laisvės kovų dalyvius, sąjūdiečius. Jų pasakojimai, fotografijos, filmuota medžiaga bus sutalpinta į 6 laidų ciklą, kuris startuos lapkričio mėnesį.

        „Šiaulių foto menininkų portretai“ – Vizualinio meno kūrėjų asociacijas kuriama laida, kuriai mes padedame pasiekti eterio bangas. Laidos kūrime dalyvauja mūsų miesto foto menininkai – Aleksandras Ostašenkovas, Ričardas Dailidė, Ramūnas Markauskas ir kt. Tai 2011 metais rodytos laidos „Foto TV“ tęsinys. Praėjusiame sezone mes nespėjome pristatyti visų to vertų Šiaulių foto menininkų, tai bandysime pataisyti per šį sezoną.

       Artimiausiu laiku planuojame susitikimus su Vilmantu Dambrausku, Regina Šulskyte, Juozu Bindoku, Giedriumi Šiukščiu. Na, o pirmojoje laidoje miesto fotografijos apžvalgą pateiks menotyrininkai Virginijus Kinčinaitis, Jurgis Dieliautas, Vytenis Rimkus, bei foto menininkas Aleksandras Ostašenkovas.

 

 

 

 

 

 

 

                                   

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

 

    

Dalintis

Daugiau naujienų

Powered by mod LCA