Susitikimas su režisieriais Julija ir Rimantu Gruodžiais

2015-04-12

 Šių metų vasario mėnesį prasidėjusi tarptautinį pripažinimą pelniusių dokumentinių filmų kūrėjų Julijos ir Rimanto Gruodžių kino kelionė po Lietuvos miestus, kurią pristato didžiausias Lietuvoje dokumentinių filmų festivalis „Nepatogus kinas“, tęsiasi Šiauliuose. Balandžio 16 d., 14.00 ir 18.30 val. Šiaulių dailės galerijoje bus parodyti keturi režisierių darbai, po kurių įvyks pokalbis su kūrėjais.

 

Šiaulių dailės galerijoje rengiami du retrospektyvos seansai. 14.00 val. į filmo „Brasbendas“ peržiūrą kviečiami 5-12 klasių moksleiviai ir pedagogai, o 18.30 val. seanso metu bus parodyti trys trumpametražiai dokumentiniai Gruodžių filmai „Slogutis“ (1995 m.), daugelį tarptautinių prestižinių apdovanojimų ir „Sidabrinę gervę“ pelniusi „Upė“ (2009 m.), bei naujausias režisierių darbas, uždaręs 2014 metų Vilniaus dokumentinių filmų festivalį, – „Sėkmės metai“. Pastarasis filmas bus pirmą kartą rodomas už sostinės ribų. Po abiejų seansų įvyks susitikimas-pokalbis su režisieriais.

Pasak festivalio „Nepatogus kinas“ direktoriaus Gedimino Andriukaičio, J. ir R. Gruodžių kūryba atspindi festivalio misiją ir skleidžiamas vertybes. „Režisieriai jau dvidešimt metų kino kalba dokumentuoja tuos žmones, kurie nėra ryškiai matomi viešumoje, bet kantriai, be didingų mostų ir patoso, lipdo savo ir savo vaikų gyvenimus. Gruodžių filmų pamatinės nuostatos – humanizmas, nuoširdi pagarba filmuojamiems žmonėms, pavydėtina empatija. Jie 20 a. pabaigos – 21 a. pradžios poetinei dokumentikai artimu stiliumi piešia savojo laiko paprasto žmogaus paveikslą, siekdami atskleisti jo vidinį pasaulį ir įprasminti jo kasdienę būtį. Išsaugoti šį žmogų tautos istorinėje atmintyje. Kartu Gruodžių kūriniai yra tarsi tęstinė šalies socialinių problemų studija: nuo 1995 metų režisieriai savo filmuose kalba apie skaudžius dalykus ir šiandien aktualius daugiau nei penktadaliui Lietuvos gyventojų – skurdą, socialinę atskirtį, švietimo problemas. Mums, kaip žmogaus teisių kino festivaliui, labai svarbu kelti šias temas viešumon, o kartu pristatyti kuo platesniam žiūrovų ratui kokybišką lietuvių dokumentiką“, – sakė G. Andriukaitis.

Savo kūryboje ypač daug dėmesio režisieriai skiria vaikų likimams, kurie tampa savotiška visos šalies likimo metafora. Režisieriai kviečia neapsigauti – dėl nuolatinio kartojimo banalia tapusi frazė „vaikai – mūsų ateitis“ visgi yra tiesa, nes tauta, nesugebanti pasirūpinti mažaisiais savo gyventojais, nekuria ir savo ateities. Vaikai yra pagrindinė į retrospektyvą įtrauktų filmų pasakojimo ašis. Be to, vienas iš retrospektyvos seansų yra skirtas moksleiviams ir mokytojams. „Gruodžiams labai svarbu užčiuopti šviesiąją būties pusę, atskleisti priežastis ir motyvus, padedančius žmogui net ir beviltiškiausiose situacijose kabintis į gyvenimą, tverti ir ištverti. 2006 m. sukurtas „Brasbendas“, pasakojantis apie kaimo mergaičių dūdų orkestrą „Saulutė“, susibūrusį Perekšliuose ir Sujetuose netoli Panevėžio, parodo kaip vaikų gyvenimą keičia muzikos galia ir savo darbui atsidavusių mokytojų entuziazmas.“, – sakė „Nepatogaus kino“ vadovas.

Abu seansai nemokami.

Išsamią informaciją apie retrospektyvos filmus ir rodymų laiką bei vietą rasite apsilankę „Nepatogaus kino“ portale www.nepatoguskinas.lt.

Balandžio 16 d., ketvirtadienį, Šiaulių dailės galerijoje įvyks du retrospektyvos seansai:

14.00 val. – filmo „Brasbendas“ peržiūra ir susitikimas su režisieriais. Į seansą kviečiame Šiaulių miesto ir rajono ugdymo įstaigų auklėtinius (5-12 klasės) ir jų mokytojus. Renginio trukmė – 1 val. 30 min.

18.00 – trumpametražių filmų „Slogutis“, „Upė“, „Sėkmės metai“ peržiūra ir susitikimas su režisieriais.

Tarptautinio žmogaus teisių dokumentinio kino festivalio „Nepatogus kinas“ informacija

Dalintis

Daugiau naujienų

Powered by mod LCA