Trumpametražiai filmai „LT trumpai“ Šiauliuose


2013-06-09

  Gegužės mėn. viduryje lietuviškų trumpametražių filmų programa buvo rodoma Tarptautinio Kanų kino festivalio mugėje, o birželio 14 dieną, 19 val. atkeliauja į Šiaulių knygyną SIELAI. Programos „LT trumpai“ seansas – nemokamas.

 

Atrinkti filmai, kurie bent po du kartus pristatyti tarptautiniuose kino festivaliuose ir toliau rodomi užsienyje. Lietuvos kino bendruomenė juos taip įvertino – visi penki filmai buvo nominuoti Lietuvos kino ir televizijos apdovanojimuose „Sidabrinė gervė‘2013. Dviems filmams įteiktos prestižinės statulėlės!

Programos „LT trumpai“ filmuose atsispindės įvairi tematika ir dar įvairesnės emocijos – ir skaudžios gyvenimiškos dramos, ir fantazuoti ar šypsotis priversiančios juostos. Žiūrovai išvys penkis trumpametražius filmus – vieną vaidybinį, po du animacinius ir dokumentinius.

Kraujuojančią socialinę žaizdą atvers Oksanos Burajos dokumentinė drama „Liza, namo!“. Filmas apie mažą mergaitę Lizą ir jos svajones girtaujančių tėvų aplinkoje sužavėjo kino žiūrovus Leipcigo (Vokietija) ir Clermont-Ferrand (Prancūzija) filmų festivaliuose. Juosta pernai laimėjo geriausio lietuviško trumpametražio filmo apdovanojimą Europos šalių kino forume „Scanorama“. Šiemet „Liza, namo!“ laimėjo „Sidabrinė gervė‘2013“ apdovanojimų statulėlę už metų geriausią trumpametražį dokumentinį filmą.

Vienintelis vaidybinis „LT trumpai“ programos filmas – „Ką Dievas sau galvoja“ (rež. Gianluca Sodaro). Tai bendras lietuvių ir italų kūrėjų darbas. Jis buvo nominuotas geriausio trumpametražio filmo kategorijoje tarptautiniame Edinburgo (Škotija) kino festivalyje. Filmo garso takelį sukūrė žymus JAV kompozitorius Angelo Badalamenti, kurio muzika skambėjo keliuose kultinio režisieriaus Davido Lyncho filmuose.

Tomo Smulkio nuoširdus dokumentinis filmas „Rojaus beieškant“ – apie svajonę susitikti su vienu garsiausių visų laikų švedų režisierių Rojumi Andersonu. Ar lemta šiai svajonei išsipildyti? Švedijos kino legenda pamatęs filmą negailėjo lietuviui komplimentų.

Reda Bartkutė filme „Kaltė“ žiūrovus panardins į animacinės herojės lapės pasaulį. Filmas šiemet buvo atrinktas į svarbiausiu Europoje laikomo animacinių filmų festivalio Annecy mieste (Prancūzijoje) konkursinę programą. „Sidabrinės gervės‘2013“ apdovanojimuose „Kaltė“ buvo pripažinta metų geriausiu animaciniu filmu.

Nebylus animacinis trumpametražis filmas „Saga“ (rež. Ieva Miškinytė) nuneš į fantazijų pasaulį. Apie žmonių svajones, klajones, norą atrasti ir būti atrastais, apie pamestas ir atrastas sagas, ir viską siejančius nematomus siūlus – taip filmą pristato režisierė. „Kaltė“ ir „Saga“ pretenduoja tapti geriausiu praėjusių metų lietuvių animaciniu darbu.

Programos trukmė: 74 min.

Laukiame jūsų knygyne SIELAI 19 val.

Dalintis

Daugiau naujienų

Powered by mod LCA