Socialinis kinas Šiauliuose

Lapkričio 24 dieną 17 valandą Šiaulių apskrities P.Višinskio viešojoje bibliotekoje kino mėgėjų laukia išskirtinių dokumentinių filmų peržiūra. Kino studija iš Vilniaus „Dokumentikos namai“ pristatys dešimt trumpų dokumentinių filmų apie nestandartinius žmones.

Keturi autoriai – D. Liekis, M.Valentinas, G. Kozakaitė ir šiemet prisijungusi I. Kuraitytė – komanda, siekianti įgyvendinti misiją šviesti ir liberalizuoti visuomenę. Jų filmų objektai – išskirtiniai žmonės, keistuoliai, dažniausiai atsiduriantys visuomenės užribyje arba nelabai patogaus dėmesio centre. Paprastai keistuoliai, pasirinkti kaip filmų herojai, garantuoja sėkmę, režisieriui tereikia pridėti šiek tiek savo, dažniausiai ironiško, požiūrio. Tačiau šio, M. Valentino teigimu, nelabai švaraus žaidimo jis su kolegomis nemėgsta: filmų herojai pateikiami su meile, patraukliai, vengiama bet kokios kritikos ar išankstinės žiūrovų nuomonės formavimo.

Kuriant filmą maksimaliai išnaudojamos galimybės atskleisti veikėją, režisierius tarsi vengia savo kaip protingesniojo ir viršesniojo pozicijos. Žiūrovas ima simpatizuoti protingų akių benamiui, nori kovoti už translyčių žmonių teises kartu su jais, žavisi buvusiais neformalais, pajunta bendrumo jausmą net su lietuvių nuolat išjuokiama žydų tauta. Kūrėjų komandai puikiai pavyksta pasiekti deklaruojamus tikslus – atkreipti dėmesį į žmogaus teisių, prigimtinių laisvių  skurdo ir geopolitines temas ir keisti nusistovėjusias neigiamas visuomenės nuostatas.

„Dokumentikos namai“, savo veiklą pradėję 2015 metais, jau spėjo išgarsėti filmais apie gyvūnų globą, translyčius asmenis, filmų ciklais „Irgi Ikona“, „Žydo Vlogas“ ir kt. Lietuvos LGBT filmų festivalyje „Kreivės“ sėkmingai pristaytas režisierės Gintarės Kozakaitės darbas „Tai tik kūnas, o čia aš“ translytiškumo tema.

Susitikimo Šiauliuose metu žiūrovai turės galimybę ne tik pamatyti geriausius filmus, bet ir pabendrauti su kūrėjų komanda.

Šiaulių kino meno klubo informacija.

 

   

 

 

 

Dalintis

Daugiau naujienų

Powered by mod LCA