Tarptautinis Kauno kino festivalis Šiauliuose


2013-10-09

  Spalio 18 – 20 d. – Šiauliuose svačiuosis Tarptautinis Kauno kino festivalis. Tris dienas Šiaulių dailės galerijoje (Vilniaus g. 245) bus rodomi geriausi šio festivalio filmai.

           

    Pirmą kartą Tarptautinį Kauno kino festivalį (TKKF) 2007 m. surengė VŠĮ „Visos mūzos“ kaip pilietinę akciją, norint atkreipti žiūrovų ir valdžios dėmesį į šalyje vykstančią kino kultūros homogenizaciją. Organizacija pradėjo ir toliau aktyviai dalyvauja judėjime už seniausio Lietuvos kino teatro „Romuva“ išsaugojimą. Per keletą metų smarkiai prasiplėtęs festivalis tapo vienu svarbiausių kino meną puoselėjančių renginių.
         Šiandien TKKF yra vienas labiausiai vertinamų kino festivalių Lietuvoje ir svarbiausias kino renginys Kaune. Jis pristato pasaulyje pripažintus filmus, tačiau kartu ieško ir naujų atradimų. TKKF teikia pirmenybę kūriniams, kuriuose dera meninė kokybė ir ryški socialinė pozicija. Festivalis tęsia tradiciją puoselėti Lietuvos ir Baltijos šalių kiną ir savo žiūrovus džiugina išskirtinėmis premjeromis .
       Pagrindinis TKKF siekis yra stiprinti kino kultūrą ir industriją Lietuvoje bei pristatyti Lietuvos kiną profesionalams iš viso pasaulio. Svarbiausias festivalio prioritetas yra aukštos kokybės arthauzinis kinas. Siekdami kino kultūros atgimimo Lietuvoje, festivalio kūrėjai prisideda kino klasikos, retrospektyvų pristatymais taip pat kino edukacijos projektais. Festivalio metu organizuojamos atviros diskusijos, kino dirbtuvės, specialios paskaitos.

Kauno kino festivalio programa Šiaulių dailės galerijoje:

Spalio 18d., penktadienį, 17:30 val.
"Elektro Maskva"/"Elektro Moskva"

http://www.kinofestivalis.lt/lt/filmai/Elektro-Maskva
Režisierius: Elena Tikhonova, Dominik Spritzendorfer

Austrija, Dokumentika, 2012 m., 89 min., rusų ir anglų k. su lietuviškais subtitrais, V
„Kai naudojiesi vakarietišku prietaisu, spusteli mygtuką ir gauni rezultatą, kurio tikėjaisi. Kai sovietiniu – spusteli mygtuką, gauni kažką“, – teigia Ričardas Norvila, vadinamas Benzo. Šis filmas kalba apie sovietinius elektronikos prietaisus bei jų legitimumą, o paraleliai perteikia sovietinės elektroninės muzikos istoriją. Atskaitos tašku tampa pasakojimas apie pirmojo pasaulyje elektronikos instrumento atradėją Leoną Tereminą, konstravusį neįtikėtinus prietaisus (tarp jų ir skirtus KGB, kai kurie iš jų buvo muzikiniai). Kadaise kraupiam ir visa apimančiam saugumo aparatui tarnavę daikčiukai dabar tėra „muzikinės dėžutės“. Tačiau jos toli gražu nėra pamirštos: po Sovietų Sąjungos griūties muzikantų kartos perkonstruoja šiuos aparatus į sintezatorius bei kitas muziką kuriančias priemones.


Spalio 19 d., šeštadienį, 14:00 val.
"Pankų iš Rytų atsiminimai" /"East Punk Memories"

http://www.kinofestivalis.lt/lt/filmai/Panku-is-Rytu-atsiminimai
Režisierius: Lucile Chaufour

Prancūzija, Dokumentika, 2012 m., 80 min., anglų k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, N-16
     Aštuntajame dešimtmetyje režisierė Lucile Chaufour domėjosi pankų kultūra ir kūrė dokumentinį filmą apie jaunus Vengrijos pankus, kurie priešinosi komunistiniam režimui. Po dvidešimties metų ji vėl susitinka su žymiaisiais pankais Balįzsu Kelemenu, Attila Mįrtonu, Miklósu Tóthu, Ildiko Asztalos bei kitais. Filmo kūrėja pasakoja siautulingą šių žmonių istoriją ir klausia: koks buvo jų gyvenimas kovojant su režimu? Kaip Berlyno sienos griūtis pakeitė jų gyvenimus? Ar dėl tokios ateities Vengrijos pankai kovojo?

Apdovanojimai:
2012 – Jaunųjų žiuri apdovanojimas tarptautiniame dokumentinio kino festivalyje „Cinéma du Réel“ (Paryžius, Prancūzija).

 

Spalio 19 d., šeštadienį, 16:00 val.
"Amžiną meilę"/"Love Eternal"

http://www.kinofestivalis.lt/lt/filmai/Amzina-meile
Režisierius: Brendan Muldowney
Airija, Drama, 2013 m., 94 min., anglų k. su lietuviškais subtitrais, N-18

    Iano Hardingo (akt. Robert de Hoog) motina miršta, ir būdamas 26 metų jis lieka visiškai vienas. Nesugebėdamas pritapti šiame pasaulyje, jis nusprendžia pabaigti savo gyvenimą apsnigtame miške. Tačiau netikėtai miške jis aptinka nusižudžiusios mokinės kūną. Kažkas jo viduje sukirba ir Ianas nusprendžia neskubėti pasitraukti iš šio pasaulio. Jo akys pirmą kartą atviros meilei ir gyvenimui. Filmas pastatytas pagal garsų japonų autoriaus Kei Oiši romaną „Mylėti mirusįjį“.

Spalio 20 d., sekmadienį, 14:00 val.
"Viramundo"/"Viramundo"

http://www.kinofestivalis.lt/lt/filmai/Viramundo
Režisierius: Pierre-Yves Borgeaud

Prancūzija, Šveicarija, Dokumentika, 2012 m., 95 min, anglų k. su lietuviškais subtitrais, V
Brazilijos džiunglės. Aborigenų kaimai Australijoje. Pietų Afrikos Respublikos miestų kvartalai. Į šiuos kraštus nukels muzikinė kino kelionė „Viramundo“, prasidėsianti Brazilijoje, Bahios regione. Ten prieš 71-erius metus gimė pasaulinė muzikos legenda Gilberto Gilas. Muzikantas, politinis aktyvistas, spėjęs pabūti ir Brazilijos kultūros ministru, iškeliauja į tolimas šalis ieškodamas ryšių su unikaliomis nykstančiomis Australijos aborigenų, Pietų Afrikos regiono ir pačios Brazilijos kultūromis. Gilberto Gilas yra brazilų dainininkas, gitaristas ir dainų autorius, žinomas ir dėl savo muzikinės karjeros, ir dėl politinio darbo. 2003-2008 m. jis paskirtas kultūros ministru. Per keturiasdešimt metų scenoje jis išleido daugiau nei 50 albumų, koncertavo visame pasaulyje ir pelnė net kelis „Grammy“ apdovanojimus. Filme „Viramundo“ Gilberto Gilas yra pats savimi – muzikantas, kuris politiškai pasiryžęs pakeisti pasaulį į gerą.

Spalio 20 d., sekmadienį, 16:00 val.
"Lorė"/"Lore"

http://www.kinofestivalis.lt/lt/filmai/Lore
Režisierius: Cate Shortland

Australija, Vokietija, Jungtinė Karalystė, Drama, 2012 m., 109 min., vokiečių k. su angliškais ir lietuviškais subtitrais, N-7
      Režisierės Cate Shortland vizualiai užburianti drama „Lorė“ – tai lyriška ir neįprasta Holokausto studija. 1945-aisiais, baigiantis karui Vokietijoje, grupelė vaikų išsiruošia į kelionę per nusiaubtą šalį, tikėdamiesi pasiekti savo močiutę, gyvenančią už 900 km į šiaurę. Vyriausiajai Lorei (akt. Saskia Rosendahl) pavedama rūpintis keturiais jaunesniaisiais broliais ir seserimis, kai jų naciai tėvai paimami į sąjungininkų nelaisvę. Susipažinus su charizmatišku ir paslaptingu jaunu pabėgėliu žydu Tomasu (akt. Kai Malina), Lorę sukrečia prieštaringi neapykantos ir geismo jausmai. Ją kausto baimė jaunuoliui, tačiau tam, kad išgyventų, Lorė privalo pasitikėti žmogumi, kurį visada turėjo laikyti savo priešu…

Apdovanojimai:

2012 m. – pagrindinis „Auroros“ apdovanojimas Tarptautiniame Tromso kino festivalyje (Norvegija) už geriausią filmą.
2012 m. – Žiūrovų simpatijų apdovanojimas Tarptautiniame Lokarno kino festivalyje (Šveicarija).
2012 m. – „Bronzinio arklio“ apdovanojimas už geriausią filmą, geriausios aktorės vaidmenį, geriausio operotariaus darbą, ir geriausią muziką Stokholmo kino festivalyje (Švedija).
2012 m. – Kritikų apdovanojimas Hamburgo kino festivalyje (Vokietija).
2012 m. – „Kodak“ apdovanojimas už geriausią operatoriaus darbą, „Auksinės jūrų žvaigždės“ apdovanojimas už geriausią vaidybinį filmą ir Jeremy‘io Nussbaumo prizas už provokuojančią fikciją Tarptautiniame Hamptono kino festivalyje ( JAV).
2013 m. – Australijos režisierių gildijos apdovanojimas už geriausią režisūrą.
2013 m. – Australijos kino ir televizijos meno akademijos (AACTA) Geriausio jaunojo aktoriaus apdovanojimas Saskia‘i Rosendahl.
2013 m. – Bronzinis prizas Vokietijos kino apdovanojimuose.
2013 m. – Bavarijos kino apdovanojimas už geriausią muziką (Vokietija).
2013 m. – Australijos kino kritikų (FCCA) apdovanojimai geriausiam režisieriui ir už geriausią jaunojo aktoriaus vaidybą.

Apie Tarptautinį Kauno kino festivalį skaitykite: http://www.kinofestivalis.lt/lt

Dalintis

Daugiau naujienų

Powered by mod LCA